Piwa cieszyńskie w Piwnym Spa                                                                

Beernarium Piwne Spa w Krakowie to doskonałe miejsce dla piwoszy, którzy pragną czegoś więcej niż czas spędzony w barze. Piwne Spa słynie z degustacji piw cieszyńskich z Browaru Zamkowego oraz zabiegów pielęgnacyjnych. To miejsce w którym się zrelaksujesz, odpoczniesz i poczujesz, jak w siódmym niebie.

Beernarium Piwne Spa - raj dla piwoszy

Piwne Spa zlokalizowane jest na krakowskim rynku w zabytkowej XIV-wiecznej kamienicy – Pałacu Kmitów. Podczas kąpieli można podziwiać łukowe sklepienia, ceglane ściany… W tej kameralnej i niecodziennej atmosferze odbywa się kąpiel piwna oparta na zastosowaniu naturalnego piwa bogatego w chmiel, słód i drożdże oraz olejku piwnego. Zabieg doskonale wpływa na kondycję skóry, pozytywnie oddziałuje na stan zdrowia oraz poprawia samopoczucie. W większości pakietów dostępne jest piwo cieszyńskie z nalewka – Zdrój Zamkowy. Goście mogą samodzielnie korzystać z nalewaka, który znajduje się tuż obok beczki. To świetna zabawa i duże urozmaicenie kąpieli. Dla miłośników piwa polecamy Pakiet Beer Day Spa, który obejmuje degustacje aż 3 różnych piw.

Piwa cieszyńskie w Piwnym Spa

  • Zdrój Zamkowy – jasne pełne, słodowe piwo uwarzone w oparciu o odnalezione zapiski Piwowarów Cieszyńskich z połowy ubiegłego wieku
  • Pszeniczne – niefiltrowanie piwo pszeniczne w stylu Hefe-Weizen. Mocno orzeźwiające z obfitą pianą i drożdżowym osadem. Duża zawartość słodu jęczmiennego nadaje mu odpowiedni smak pełni smakowej. Chmielowa goryczka jest tylko delikatnym akcentem.
  • Noszak – stworzone zostało w hołdzie dla Przemysława I Noszaka, księcia cieszyńskiego w latach 1358-1410.
  • Mastne – o jego wyrafinowanym smaku decyduje mieszanka użytych słodów w połączeniu z szlachetnym polskim chmielem oraz proces fermentacji w otwartych kadziach.
  • Lager – jasne piwo dolnej fermentacji, które nabiera swojego charakteru dojrzewając w piwnicach leżakowych cieszyńskiego browaru. Wyróżnia go pełny, orzeźwiający smak ze średnią goryczką i wyraźnym, chmielowym aromatem. To efekt potrójnego chmielenia.
  • Double Ipa – intensywnie chmielone, jasne piwo górnej fermentacji. Jego bogata słodowość równoważy wysoką goryczkę tworząc właściwy balans smaku i sprawia, że piwo – pomimo swojej mocy – staje się przyjemnie pijalne.
  • Ice Tea IPA Bezalkoholowe – połączenie piwa bezalkoholowego z herbatą earl grey i wyciśniętym sokiem z limonki to doskonały wybór aby ugasić pragnienie.

Browar Zamkowy Cieszyn – najlepsze piwa cieszyńskie

To najdłużej nieprzerwalnie działający browar w Polsce! W tym zabytkowym budynku piwo warzy się aż od 1846 roku! Do dzisiaj wykorzystuje się tradycyjne metody i unikatowe urządzenia pochodzące z drugiej połowy XIX wieku i początku XX wieku, np.: korytko brzeczkowe czy młynek do słodu ciemnego. Zdolności produkcyjne wynoszą aż 160 tysięcy hektolitrów piwa rocznie! Browar Zamkowy w Cieszynie słynie z oferty ponad 60 piw, które sprzedawane są w ponad 1000 miejscach w całej Polsce.