Co robić w Krakowie zimą? Czyli popularne i mniej znane krakowskie atrakcje na zimowe dni

Kraków oferuje mnóstwo atrakcji dostępnych zimą. W zależności od upodobań można zaplanować bardzo aktywny dzień lub zafundować sobie spokojny czas pełen odpoczynku. Kraków niewątpliwie jest bardzo klimatycznym miastem, dlatego warto poznać jego uroki także w zimowe dni.
kino studyjne jako jedna z zimowych atrakcji krakowa

Kraków zimą – co robić za dnia i wieczorem?

W Krakowie z pewnością nie można się nudzić. Kraków zimą oferuje  szereg atrakcji:

  • Kawiarnie – w Krakowie jest niezliczona ilość kawiarni i restauracji, które oferują najlepsze dania z kuchni z całego świata i doskonały klimat, który sprzyja wszelkich spotkaniom towarzyskim.
  • Muzea – dla fanów kultury i sztuki świetnym rozwiązaniem są muzea. Część z nich oferuje wystawy czasowe, więc nawet jeżeli byliśmy już w danym muzeum kilka miesięcy temu, teraz z pewnością możemy zobaczyć nową ekspozycję.
  • Kina studyjne – Kolejną ciekawą propozycją są małe, niekomercyjne kina w których można obejrzeć filmy w wersji reżyserskiej i ekranizacje które nie są wyświetlane w kinach sieciowych. Zdarza się, że filmy są wyświetlane tylko dla 2 osób, często zależy to od nietypowego tytułu lub niepopularnej godziny. Prywatny seans filmowy z pewnością jest niebywałą atrakcją!
  • Łyżwy – kolejną propozycją w odpowiedzi na co robić zimą w Krakowie są sporty zimowe. Miasto ma do zaoferowania kilka lodowisk. W Parku Jordana, przy krakowskich Błoniach znajduje się największe lodowisko w Polsce. Dzieli się ono na 3 strefy: dużą taflę, taflę przeznaczoną dla dzieci i lodową alejkę. Jazda na łyżwach to jedna z najpopularniejszych zimowych aktywności.
  • Aquapark – Jeśli jednak preferujemy letnie atrakcje, warto pomyśleć o wizycie w krakowskim Aquaparku. Poza wodnymi aktywnościami można tam skorzystać również ze ścianek wspinaczkowych oraz saunarium.
  • Piwne Spa – Idealna miejsce na wieczory chill out po aktywnym dniu. Piwne Spa to nietypowe miejsce pełne relaksu, gdzie wykorzystywane są dobroczynne właściwości piwa…
zimowe atrakcje w klimatycznym piwnym spa w krakowie
kapiele w piwnym spa atrakcja na zime w krakowie

Beernarium Piwne Spa – idealne miejsce na zimowy relaks w Krakowie

Zdecydowanie jedną z najbardziej klimatycznych zimowych atrakcji Krakowa jest właśnie pobyt w Piwnym Spa. Sam fakt, że Spa znajduje się podziemiach Starego Miasta, w zabytkowej kamienicy sprawia, że goście czują się tutaj wyjątkowo. Piwne Spa w Krakowie zdecydowanie różni się od innych salonów tego typu. Miejsce jest wyjątkowo kameralne i klimatyczne. Relaksacyjnym zabiegom towarzyszą świece, spokojna muzyka i degustacja wyśmienitych trunków.

krakowskie atrakcje w beernarium zima
zimowa kapiel w krakowskim piwnym spa

Rozgrzewające kąpiele z degustacją i relaks na słomie

Jedną z najprzyjemniejszych zimowych atrakcji jest ogrzanie się i błogi relaks po mroźnym dniu. Idealnym do tego miejscem jest Piwne Spa. Obiekt oferuje rozmaite, gorące kąpiele relaksacyjne. W zależności od nastroju czy okazji można wybrać kąpiel piwną, winną lub mleczną. Kąpiele odprężają ciało i umysł, nawilżają i odżywiają skórę oraz dostarczają szeregu witamin. Dodatkowo podczas zabiegu odbywa się degustacja wybranego trunku – piwa, wina lub szampana. A po kąpieli Spa oferuje sielski relaks na słomianym łożu. To specjalna procedura dająca poczucie głębokiego relaksu i rozluźnienia.

Zimowa i romantyczna atrakcja dla par w centrum Krakowa

Z usług Piwnego Spa w Krakowie najczęściej korzystają pary. Rezerwacja kąpieli na randkę jest niemalże codziennością. Spa w swojej ofercie posiada standardowe Kąpiele Piwne i Winne, ale też wyjątkowe pakiety VIP i Kąpiele Romantyczne. Ta ostatnia to kąpiel z dodatkiem koziego mleka, olejku z passiflory i płatków róż połączona z degustacją Prosecco i pysznych czekoladek. To idealna propozycja wyjątkowe okazje, jak zaręczyny czy rocznice ślubu.

romantyczny relaks zima w piwnym spa w krakowie
imprezy grupowe w krakowie w piwnym spa zima

Oryginalny pomysł na spędzenie zimowego wieczoru z przyjaciółmi

Jeżeli nie wiecie co robić zimą w Krakowie z grupą znajomych – Piwne Spa stoi przed Wami otworem. Można tutaj zorganizować imprezę grupową na wyłączność nawet dla 16 osób. Pobyt w Spa jest fajnym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi, łączy on relaks i zabawę przy kuflu pysznego kraftowego piwa lub znakomitego czerwonego wina. Jest to też świetne miejsce na organizację kameralnych urodzin czy świętowanie innej okazji w gronie najbliższych.

Zarezerwuj kąpiel już teraz, liczba wolnych terminów jest ograniczona.