Co Robić w Krakowie, gdy Pada Deszcz?

jak spedzic czas w krakowie w deszczowy dzien

Odkryj Kraków w czasie deszczu

Deszcz w Krakowie psuje plany na długie spacery po rynku czy wzdłuż Wisły, ale spokojnie ten dzień wcale nie musi być stracony. Kraków to miasto wielu atrakcji pod dachem, które zapewnią Wam moc wrażeń. Dlatego w czasie deszczu polecamy:

 • Relaks w Beernarium Piwne Spa 
 • Zwiedzanie Muzeum Podziemi Rynku 
 • Zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu
 • Seanse w kinach i teatrach
 • Zabawa w Escape Room
 • Miłe spędzanie czasu w klimatycznych restauracjach i kawiarniach
krakow deszczowa pogoda
krakow w czasie deszczu atrakcje

Piwne Spa - idealna atrakcja w Krakowie, gdy pada deszcz

Niezależnie czy na dworze świeci słońce, czy pada deszcz klimat w Piwnym Spa w Krakowie jest niezmienne idealny na relaks i wypoczynek. Beernarium położone jest w podziemiach zabytkowej kamienicy, dzięki czemu jest tu cicho, spokojnie i panuje klimatyczny półmrok. Cudowny nastrój dopełnia relaksacyjna muzyka i wyjątkowe zabiegi.

W ofercie Spa znajdują się oryginalne kąpiele na bazie naturalnych preparatów:

 • Pielęgnacyjna kąpiel piwna z degustacją piwa rzemieślniczego i leżakowaniem na słomie o działaniu relaksacyjnym i odżywczym
 • Odprężająca kąpiel winna z lampką wina z relaksem na słomianym łożu o działaniu odmładzającym,
 • Odżywcza kąpiel VIP do wyboru piwna, winna lub mleczna z nielimitowaną degustacją wybranego trunku i gorącą sauną,
 • Romantyczna kąpiel mleczna okraszona płatkami róż z butelką Prosecco i słodkościami na specjalne okazje
 • Oraz wybrane kąpiele z degustacją i całe Spa na wyłączność dla grup zorganizowanych

Opinie o Piwnym Spa w Krakowie

„…Miejsce okazało się niesamowicie klimatyczne, bez nachalnej reklamy zapraszające do zejścia piwnicznymi schodami do zupełnie odrębnej przestrzeni, gdzie nie czuć zgiełku ulicy, gdzie można dosłownie usłyszeć ciszę i zanurzyć się w cudownej atmosferze oraz równie cudownej balii pełnej brzeczki piwnej. 🙂

Niewątpliwy atut stanowi kran, z którego do woli można dolewać sobie naprawdę przedniej jakości piwa, zostaliśmy również poczęstowani oryginalnym browarem produkcji własnej. Wisienka na torcie w postaci słomy i poduszek do leżenia po wyjściu z kąpieli – świetna sprawa…”

 

Klementyna Szerszen

Muzeum Podziemia Rynku - Zwiedzanie Krakowa na niepogodę

To jedno z najnowszych muzeów w Krakowie. Musisz je odwiedzić, szczególnie, gdy na dworze plucha i deszcz. Wystawa pełna jest nowoczesnych technologii, które uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. W podziemiach rynku głównego znajdziecie prawdziwie średniowieczny Kraków z wyjątkowymi znaleziskami. Podróżując z przewodnikiem dowiecie się dlaczego Krakowian nazywa się centusiami, na czym polegało średniowieczne prawo kupieckie. W podziemiach będziecie mogli zobaczyć wieże kościoła Mariackiego z całkiem innej perspektywy. To muzeum strzeże wielu tajemnic i historii, a co najważniejsze przebywając tutaj zapomnisz o deszczowej pogodzie.

Zwiedzanie zamku na Wawelu - nawet w czasie deszczu warto

Na zwiedzanie Zamku na Wawelu można nawet poświęcić cały dzień, szczególnie ten deszczowy. Jest tutaj wiele zabytków wartych uwagi. Warto wcześniej zaplanować trasę zwiedzania po najbardziej intersujących punkach. Na zamku możemy zobaczyć bogato zdobione Komnaty Królewskie, Salę Poselską, królewską kaplicę czy olbrzymią salę senatorską. Przebywając na Wawelu przenosimy się w czasie i oglądamy jak naprawdę mieszkał Król. Będąc na Wawelu warto zobaczyć jamę legendarnego smoka oraz udać się na basztę sandomierską, z której możemy spojrzeć na Kraków jak dawni obrońcy Zamku. Zewnętrzne budynki i pięknie utrzymywane ogrody także sprawiają przyjemność dla oczu. Nawet, gdy pada deszcz warto chwilę pospacerować po dziedzińcu zamku.

Krakowskie kina i teatry na deszczową pogodę

W Krakowie znajdziemy tradycyjne kina oferujące popularne seanse, ale także kina studyjne, gdzie można obejrzeć wybitne dzieła filmowe. Kameralne Kino Pod Baranami proponuje klasyki filmowe, a także produkcje niezależnie i awangardowe. Nie czuć tu zapachu popcornu, ale można przeżyć intelektualne doznania. Podobny klimat panuje w Teatrach, gdzie na scenie można obejrzeć znanych aktorów. W Krakowie największą popularnością cieszy się Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Teatr Bagatela, reprezentujący spektakle komediowe. To magiczne miejsca, które warto odwiedzić, nie tylko w czasie deszczu.

Escape Room - rozrywka, gdy pada deszcz

Nie tylko w Krakowie coraz modniejsze stają się rozrywki Escape Room. To świetna zabawa, ponieważ nie pokrzyżuje jej nawet deszczowa pogoda. Gra przeznaczona jest dla grup 2-5 osób. Jej celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju przed upływem godziny. Od graczy wymaga się sprytu, logicznego myślenia i współpracy do rozwiązania wszystkich zagadek i „ucieczki” z pokoju. Dlatego gry mają różne tematyki i poziomy trudności. Podsumowując, niezależnie od wyboru, poczujesz się jakbyś grał w filmie, gdzie fabuła zależy od Ciebie. 

Barowa pogoda w Krakowie

Gdy pada deszcz kawiarnie i restaurację w Krakowie zapełniają się. Nie ma czemu się dziwić. W Krakowie znajdziemy wiele przytulnych i  oryginalnych miejsc, gdzie możemy spokojnie zjeść coś pysznego, wypić kawę lub spróbować czegoś mocniejszego. Gdy mamy odpowiednie towarzystwo nawet kilka godzin spędzonych w lokalu będzie świetnie spędzonym czasem.