Wakacje w Krakowie – atrakcje

Wakacje w Krakowie to niewątpliwie świetny pomysł na spędzenie lata. Miasto oferuje niezliczoną ilość godnych uwagi atrakcji – wspaniałą architekturę, światowej klasy zabytki i bogate życie kulturalne. Koniecznie zaplanuj wakacyjną wizytę w stolicy małopolski i wpadnij w wir dobrej zabawy i zwiedzania, a po dniu pełnym wrażeń odwiedź Piwne Spa i zrelaksuj się.

Wakacje w Krakowie - atrakcje
Wakacje w Krakowie - atrakcje

Wakacje w Krakowie - atrakcje dla każdego

Kraków w tym roku planuje atrakcje pod hasłem ,,Kraków Cię zasmoczy”. Dlatego w wakacje 2022 królować będzie smok wawelski! To bez wątpienia doskonała okazja aby zwiedzić Wawel, odwiedzić smoczą jamę i przywitać się z zionącym ogniem smokiem! Z Wawelu wybierz się na Rynek Główny i zajrzyj do Bazyliki Mariackiej. Kościół słynie z zabytkowych dzieł sztuki, ogromnych i barwnych witraży oraz znanego hejnału, który grany jest na wieży Bazyliki. W wakacje świetną atrakcją jest spacer Bulwarami Wiślanymi, które ciągną się wzdłuż Wisły. To doskonała okazja aby zjeść lody lub obiad na barce i poczuć klimat Krakowa. Po dniu pełnym wrażeń odpręż się w Piwnym Spa, które mieście się w samym centrum Krakowa.  

Piwne Spa to nic innego jak idealne wakacje w Krakowie

Beernarium Piwne Spa znajduje się w historycznym miejscu. Obiekt zlokalizowany jest w podziemiach XIV-wiecznej kamienicy – Pałacu Kmitów. W związku z tym wnętrze Spa pokryte jest cegłą, a w łaźniach znajdują się sklepienia łukowe, które nadają niesamowitego klimatu. W Spa panuje półmrok rozproszony światłem świec. Jest cicho i spokojnie, a czas zatrzymuje się w miejscu. Bez wątpienia jest to doskonała odskocznia od gwarnego rynku, który jest tuż za drzwiami kamienicy.

wakacje w Krakowie- atrakcje
Piwne Spa- oryginalne miejsce w Krakowie

Wakacyjne atrakcje w Krakowie dla fanów piwa

Piwo ma szereg pozytywnych właściwości dla zdrowia i urody, a także doskonale wpływa na samopoczucie. W związku z tym na mapie Krakowa nie mogło zabraknąć Piwnego Spa! Kąpiel piwna doskonale nawilża skórę i usuwa toksyny z organizmu, ponieważ zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B. Kąpielom towarzyszy degustacja piwa z browaru zamkowego Cieszyn, która potęguje uczucie relaksu. Po kąpieli jest czas na odpoczynek na słomianym łożu podczas którego ciało wchłania substancje odżywcze zawarte w kąpieli. W Piwnym Spa można również skorzystać z suchej sauny Infrared oraz relaksacyjnych masaży. Poza kąpielami piwnymi do wyboru jest kąpiel winna lub w kozim mleku. Dla zakochanych Spa oferuje kąpiele romantyczne z płatkami róż i prosecco do degustacji. To wyjątkowa atrakcja, dlatego jeśli zamierzasz odwiedzić Kraków w sezonie wakacyjnym nie zapomnij o relaksie w Piwnym Spa.

Piwne Spa w Krakowie
Relaks w Piwnym Spa w Krakowie

Oryginalne atrakcje w Krakowie

Wakacje w Krakowie wcale nie muszą oznaczać żmudnego zwiedzana całymi dniami. To miasto w którym bez wątpienia znajdziesz wiele oryginalnych atrakcji. Jeśli jesteś fanem ekstremalnej rozrywki i chcesz poczuć adrenalinę, koniecznie odwiedź Bad Axe. To miejsce w którym można praktykować popularny w Ameryce Północnej sport – rzucanie siekierą. Fanów krakowskich obwarzanków na pewno ucieszy wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka. W muzeum czeka Cię wiele atrakcji, między innymi warsztaty  podczas których samodzielnie zrobisz własnego obwarzanka. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu odwiedź Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema. To nowoczesny park edukacyjny w którym znajdują się ciekawe urządzenia, które ułatwiają zrozumienie zawiłych praw fizyki.