Co robić w święta w Krakowie? Atrakcje świąteczne i sylwestrowe

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia ulubiony czas w roku wielu z nas.  Jeśli pragniesz spędzić ten okres w inny niż do tej pory sposób, polecamy odwiedzić magiczny Kraków, który słynie z wielu świątecznych i sylwestrowych atrakcji oraz miejsc stworzonych z myślą o relaksie. Odetchnij w Beernarium Piwnym Spa i nabierz sił na nowy rok! 

Święta w Krakowie – atrakcje które warto odwiedzić

Rynek główny i Jarmark Bożonarodzeniowy 

Świąteczne zwiedzanie warto zacząć od jarmarku bożonarodzeniowego, który zlokalizowany jest w samym centrum Krakowa, czyli na Rynku Głównym. Tutaj zdecydowanie jest co robić! W ciągu dnia warto odwiedzić świąteczne stoiska na których można kupić piękne, świąteczne dekoracje, a wieczorem z grzańcem w ręku pospacerować po magicznie oświetlonym Krakowie. 

Wystawa szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory 

Bogato zdobione szopki krakowskie są fenomenem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystawa jest bardzo rozbudowana, a dzieła szopkarzy można podziwiać także w szklanych, podświetlanych gablotach w różnych punktach miasta.   

Ogród świateł 

To magiczne miejsce oferujące multimedialne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W poprzednich latach motywem przewodnim była Śpiąca Królewna, Alicja w Krainie Czarów. W tym roku podziwiać można bajkową wystawę smerfów.  

Beernarium Piwne Spa 

Pod dniu spędzonym na mroźnym, zimowym powietrzu proponujemy Piwne Spa, które słynie z rozgrzewających kąpieli. To idealna atrakcja przed świętami. W wigilię i pierwszy dzień świąt Spa jest zamknięte, ale otwiera się już w Szczepana 26.12 i jest otwarte codziennie. 

Beernarium Piwne Spa – rozgrzej się w zimowy wieczór

Co robić w Krakowie w czasie świąt i mrozu? Rozgrzej się w kąpieli piwnej. W Piwnym Spa oferujemy odżywcze, rozgrzewające kąpiele piwne, winne i mleczne, którym towarzyszy degustacja trunków. Ta przyjemność ma miejsce w prywatnej łaźni, w drewnianej, dwuosobowej beczce. Całemu zabiegowi towarzyszy relaksacyjna muzyka oraz nastrojowe światło świec.  

Co ważne, Spa zlokalizowane jest w samym centrum Krakowa, przy ulicy Floriańskiej. W zaledwie kilka minut z gwarnego, mroźnego rynku możesz przenieść się do oazy spokoju, bo tak często Piwne Spa nazywają nasi goście 😊 

Świąteczny relaks z bliskimi w Piwnym Spa

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z przeżyciami, miło spędzonym czasem z bliskimi, prezentami. Piwne Spa to miejsce spotkań i świetnej zabawy.  

Zakochani mogą skorzystać z pakietu Romantyczna Kąpiel lub Romantyczne Day Spa. To zabiegi  stworzone z myślą o parach. Wasza przygoda w Spa rozpocznie się od seansu w saunie, która przyjemnie Was rozgrzeje. Następnie, w prywatnej łaźni czekać na Was będzie kąpiel mleczna okraszona płatkami róż. Zadbamy też o Wasze podniebienia serwując Prosecco i czekoladki. W bardziej rozbudowanym pakiecie będziecie mieli okazję skorzystać z niezwykle relaksacyjnego masażu całego ciała. 

Zastanawiasz się co robić w święta w Krakowie z przyjaciółmi? Na taką okazję polecamy kąpiele piwne, którym towarzyszy degustacja piwa lub wina. W Spa możemy gościć grupy aż do 15 osób 

Atrakcje sylwestrowe Kraków

Sylwester w Krakowie to okres, w którym mieszkańcy i turyści nie muszą obawiać się nudy, ponieważ miasto ma do zaoferowania wiele sylwestrowych atrakcji i wydarzeń. 

  1. Teatr  –  w sylwestrowy wieczór warto zajrzeć na krakowskie sceny, które grają ostatnie spektakle przed nowym rokiem. 2.
  2. Kina – dla miłośników dobrego kina świetnym wyborem mogą okazać się kina studyjne, które zawsze przygotowują ciekawą ofertę na Sylwestra. 3.
  3. Krakowski Bieg Sylwestrowy – to już kolejny raz kiedy biegacze w wielobarwnych strojach będą mogli wesprzeć Fundację Wspierania Kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis. 

 

W tym roku na Krakowskim rynku nie będzie koncertu plenerowego w Sylwestra, jednakże liczne kluby w centrum Krakowa zapewniają doskonałą muzykę i możliwość tańców do białego rana.  

 

Święta i Sylwester w Krakowie to wiele atrakcji! Zamiast spędzać ten czas w kuchni czy pogoni za prezentami, zatroszcz się o siebie i przeżyj z bliskimi cudowne chwile. W Krakowie zdecydowanie jest co robić w okresie świąteczno-noworoczny. 😊